Edward Keller Rail Terminal End Bracket For 8mm DIN Rail Terminals Metal Foot
Description
Key Specifications
| SKU |
EDKZ5.522.8553.0
|
|---|---|
| Brand |
Edward Keller
|
| Product Type |
Rail Terminal Accessories
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39121400 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | Z5.522.8553.0 |
| Colour | Black |
| Flammability | UL94 V2 |
| For Use With | 8 mm DIN Rail Terminals |
| Height | 49 mm |
| Material | Metal |
| Number of Positions | 2 |
| Mounting Method | DIN Rail TS 35 |
| Pack Size | 100 Pack |
| Width | 8 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!