Domus Bollard Head 25W 240V Conical E27/ES Edison Screw IP54 Aluminium Black
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9330772107074
|
|---|---|
| SKU |
DOM10707
|
| Brand |
Domus
|
| Product Type |
Luminaires Bollard
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 10707 |
| Base Type | E27 |
| Colour | Black |
| Diameter | 108 mm |
| Cut-Out Diameter | 83 mm |
| Height | 210 mm |
| Input Voltage | 240 Volt |
| IP Rating | IP54 |
| Lamp Shape | Conical |
| Material | Aluminium |
| Wattage | 25 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!