Dialight SafeSite LED Floodlight Hydrogen 212W 4000K Neutral White IP66 Stainless Steel Mount M25 x 1.5mm
Description
Key Specifications
| SKU |
DIAFLH9MN4PN-KNG
|
|---|---|
| Brand |
Dialight
|
| Range Name |
Vigilant
|
| Product Type |
Luminaires LED
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39111900 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | FLH9MN4PN-KNG |
| Average Lamp Life | 150000 hrs |
| Colour Designation | Neutral White |
| Colour Temperature | 4000K |
| CRI | 75 |
| Height | 453 mm |
| IP Rating | IP66 |
| Input Voltage | 100-277 Volt |
| Material | Copper-Free Aluminium |
| Width | 429 mm |
| Temperature | -40 to 65 deg C |
| Wattage | 212 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!