Dialight Vigilant LED Bulkhead Pole Mount 22W 4000K Neutral White 3200lm Circular Distribution
Description
Key Specifications
| SKU |
DIABPE-4BN2-3NNN-VGN
|
|---|---|
| Brand |
Dialight
|
| Range Name |
Vigilant
|
| Product Type |
Emergency Led
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | BPE-4BN2-3NNN-VGN |
| Average Lamp Life | > 150000 hrs |
| Colour Temperature | 4000K |
| CRI | >80 |
| Diffuser Type | Polycarbonate |
| Dimmable | Dimmable |
| Height | 118 mm |
| Input Voltage | 100-277 Volt AC/120-250 Volt DC |
| IP Rating | IP66/67 |
| Lumens | 3200 lm |
| Material | Die-Cast Aluminium |
| Mounting Method | Pole |
| Temperature | -40 to 65 deg C |
| Wattage | 22 Watt |
| Width | 220 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!