Dialight SafeSite LED Bulkhead Zone 2 21 and 22 45W 100-277VAC 4K Clear Lens Ultra-Wide Beam
Description
Key Specifications
| SKU |
DIABHB-4UN2-6NFN-VGN
|
|---|---|
| Brand |
Dialight
|
| Range Name |
SafeSite
|
| Product Type |
Hazardous Area Bulkhead
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111900 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | BHB-4UN2-6NFN-VGN |
| Colour Temperature | 4000K |
| Beam Type | Ultra Wide (Type 1) |
| Colour Designation | Neutral White |
| Body Material | A360 Die-Cast Aluminium |
| Height | 118 mm |
| Lens Material | Clear Polycarbonate |
| Lumens | 6400 lm |
| Power Factor | >0.9 |
| Wattage | 45 Watt |
| Width | 220 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!