Daikin Ducted Heat Pump Inverter Outdoor Unit 19.5 kW Cooling 22.4 kW Heating R410A
Description
Key Specifications
| SKU |
DAIRZQ200MY1
|
|---|---|
| Brand |
Daikin
|
| Product Type |
Inverters
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 40101700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | RZQ200MY1 |
| Compressor Type | Hermetically Sealed Scroll |
| Heating Capacity | 22.4 kW |
| Outdoor Dimensions | 1430 mm Height x 940 mm Width x 320 mm Depth |
| Power Supply | 415 Volt 50 Hz 3 Phase |
| Refrigerant Type | R410A |
| Sound Level | 58 dBA Cool/59 dBA Heat |
| Temperature | -5 to 43 deg C Cool / -20 to 16 deg C Heat |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!