Cirprotec NHP Surge Protector Type 2 L-L-L-N-PE 400 to 440VAC 40kA 3PH DIN Rail Light Grey
Description
Key Specifications
| SKU |
CPTPSM440400IR
|
|---|---|
| Brand |
Cirprotec
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39121600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | CPTPSM440400IR |
| Current | 40 kA |
| Depth | 70 mm |
| Colour | Light Grey |
| Height | 90 mm |
| IP Rating | IP20 |
| Please Note | SPD L-L-L-N-PE IMAX/3 Phase |
| Mounting Method | DIN Rail |
| Product Type | simple |
| Temperature | 40 to 80 deg C |
| Voltage | 400-440 Volt AC |
| Width | 72 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!