Comm-Chem Fluorescent Ballast Dimmable 220/240V T5 Metal 359mm F/1x14-36W T5 Fluorescent Lamps
Description
Key Specifications
| SKU |
CMMSD118-40
|
|---|---|
| Brand |
Comm-Chem
|
| Range Name |
Combrite
|
| Product Type |
Ballast Fluorescent
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39101900 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | SD118-40 |
| Ballast Factor | 1.05 |
| Dimmable | Dimmable |
| For Use With | 1 x 14-36 Watt T5 Fluorescent Lamps |
| Lamp Type | T5 Fluorescent |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Height | 26 mm |
| Material | Metal |
| Temperature | 10 to 60 deg C |
| Width | 30 mm |
| Voltage | 220-240 Volt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!