CLA Lighting Compact Fluorescent Lamp Energy Saver 11W 220/240V Spiral Warm White 6.4K 618lm Non-Dimmable 42x96mm
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9326191008153
|
|---|---|
| SKU |
CLLCLAT211WSBCDL
|
| Brand |
CLA
|
| Product Type |
Lamps Fluorescent Compact
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | CLAT211WSBCDL |
| Colour Designation | Daylight |
| Base Type | B15d (SBC) |
| Colour Temperature | 6400K |
| Diameter | 42 mm |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Lamp Operation | 220-240 Volt |
| Lamp Shape | Spiral |
| Lumens | 618 lm |
| Wattage | 11 Watt |
| Temperature | -15 to 400 deg C |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!