CLA Lighting Halogen Globe 28W 220-240V Plain Candle E14 SES Warm White 2.8K 370lm Dimmable 2000hr 35x95mm
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9326191005893
|
|---|---|
| SKU |
CLLCLAHACAN28WSESFR
|
| Brand |
CLA
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | CLAHACAN28WSESFR |
| Average Lamp Life | 2000 hrs |
| Base Type | E14 (SES) |
| Colour Designation | Warm White |
| Dimmable | Dimmable |
| Diameter | 35 mm |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Lamp Finish | Frosted |
| Colour Temperature | 2800K |
| Lumens | 370 lm |
| Power Factor | 1 |
| Voltage | 220-240 Volt |
| Temperature | 30 to 100 deg C |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!