CLA Lighting Luminaire Bunker SMD LED 12W 220-240V Round 4K 800lm Frosted Polycarbonate Black Wall 300mm IP66
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9326191015793
|
|---|---|
| SKU |
CLLBULK1
|
| Brand |
CLA
|
| Product Type |
Luminaires Bulkhead
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | BULK1 |
| Average Lamp Life | 30000 hrs |
| Beam Angle | 120 deg |
| Colour | Black |
| Colour Temperature | 4000K |
| CRI | >80 |
| Diameter | 300 mm |
| Diffuser Type | Frosted Polycarbonate |
| Height | 90 mm |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Input Voltage | 220-240 Volt AC |
| IP Rating | IP66 |
| Lamp Shape | Round |
| Light Source | SMD LED Chip |
| Lumens | 800 lm |
| Material | Polycarbonate |
| Mounting Type | Wall |
| Please Note | Exterior |
| Power Factor | 0.5 |
| Temperature | 20 to 35 deg C |
| Wattage | 12 Watt |
| Width | 90 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!