CLA Lighting Luminaire Up/Down Light LED 9W 100-240V Curved 3K 531lm Polycarbonate Warm White Aluminum Black Wall 236mm
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
29326191024887
|
|---|---|
| SKU |
CLLATEN1
|
| Brand |
CLA
|
| Product Type |
Up/Down Lights
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ATEN1 |
| Average Lamp Life | 30000 hrs |
| Colour Designation | Warm White |
| Beam Angle | 120 deg |
| Colour | Black |
| CRI | >80 |
| Colour Temperature | 3000K |
| Height | 68 mm |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Diffuser Type | Polycarbonate |
| IP Rating | IP65 |
| Light Source | LED |
| Input Voltage | 100-240 Volt AC |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Lamp Shape | Curved |
| Lumens | 531 lm |
| Material | Aluminium |
| Mounting Type | Wall |
| Please Note | Exterior |
| Power Factor | >0.5 |
| Projection | 68mm |
| Wattage | 9 Watt |
| Temperature | -20 to 50 deg C |
| Width | 75 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!