Clipsal IP Camera SD Card 2MP 1080p 7m IP20 5V 2A H.264 / MJPEG Wi-Fi 20fps CMOS 1/2.9in 4mm Plastic -10 to 45deg C
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9311554810771
|
|---|---|
| SKU |
CLICLP723419
|
| Brand |
Clipsal
|
| Range Name |
Wiser
|
| Product Type |
Cameras
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 46171600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | CLP723419 |
| Backup Methods | SD Card |
| Camera Connection | Wi-Fi |
| Current | 2 Amp |
| Detection Range | 7 mtr |
| Frame Rate | 20 fps |
| Height | 129 mm |
| IP Rating | IP20 |
| Lens Angle | 80 deg Horizontal / 40 deg Verticle |
| Material | Plastic |
| Lens Size | 4 mm |
| Resolution | 2MP 1080p |
| Sensor Size | 1/2.9 inch |
| Sensor Type | CMOS |
| Temperature | -10 to 45 deg C |
| Voltage | 5 Volt |
| Video Format | H.264 / MJPEG |
| Width | 72.5 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!