Clipsal Wiser Iconic Micro Module Blind Controller 220-240V 4A Grey
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9311554812331
|
|---|---|
| SKU |
CLICLP5015WBZ
|
| Brand |
Clipsal
|
| Range Name |
Wiser
|
| Product Type |
Specialty Accessories
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39121800 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | CLP5015WBZ |
| Colour | Grey |
| Configuration | 3 Wires with Neutral |
| Connection Type | Screw |
| Control Type | Pushbutton |
| Depth | 22 mm |
| Current | 4 Amp |
| Frequency | 50 Hz |
| Height | 43 mm |
| IP Rating | IP20 |
| Mounting Method | Installation Box/Wall |
| Power Rating | Motor: 500 Watt/Standby: 0.4 Watt |
| Temperature | 0 to 35 deg C |
| Voltage | 220-240 Volt |
| Width | 43 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!