Clipsal Full Sweep Bend 100mm 90deg 715mm Radius 114.5 mm ID 410mm Length PVC White Electric
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9311554419738
|
|---|---|
| SKU |
CLIC247P100WE
|
| Brand |
Clipsal
|
| Product Type |
Bends
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | C247P100-WE |
| Angle | 90 deg |
| Conduit Size | 100 mm |
| Finish | White |
| Inside Diameter | 114.5 mm |
| Radius | 715 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!