Clipsal Connected AC Fan Controller 220-240Volt Vivid White IP20 Flush/Clip-In Mount Plastic
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9311554816476
|
|---|---|
| SKU |
CLI41ECSFWMZVW
|
| Brand |
Clipsal
|
| Range Name |
Iconic
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 41ECSFWMZ-VW |
| Colour | White |
| Control Type | Off-Low-Medium-High Fan Speed Controller |
| Depth | 53 mm |
| Frequency | 50 Hz |
| Height | 22 mm |
| IP Rating | IP20 |
| Material | Plastic |
| Mounting Method | Flush/Clip-In |
| Switch Function | 3 Switch |
| Temperature | -10 to 50 deg C |
| Voltage | 220-240 Volt |
| Width | 48 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!