Clevertronics L10 Optimum Lifelight PRO Weatherproof Emergency Light Surface Mount 2.7W Non-maintained
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9332274092148
|
|---|---|
| SKU |
CLELLIFE-PRO-SM-WP
|
| Brand |
Clevertronics
|
| Range Name |
Lifelight Pro Surface Mount Weatherproof
|
| Product Type |
Emergency Lights
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39111700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | LLIFE-PRO-SM-WP |
| Battery Type | Lithium-Iron Phosphate |
| Height | 51 mm |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Input Voltage | 240 Volt AC |
| IP Rating | IP65 |
| Lamp Type | Dual LED |
| Material | Polycarbonate |
| Mounting Method | Surface |
| Operating Mode | Non-Maintained |
| Temperature | 0 to 40 deg C |
| Wattage | 0.4 Watt Standby/2.7 Watt Max |
| Width | 129 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!