Clevertronics Emergency Luminaire LED Weatherproof 2.2W Non-Maintained Black Lithium-Iron Phosphate/Nanophosphate IP20
Description
Key Specifications
| SKU |
CLECFLLED-BLK
|
|---|---|
| Brand |
Clevertronics
|
| Range Name |
Supalite Flood
|
| Product Type |
Emergency Luminaires
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | CFLLED-BLK |
| Battery Type | Lithium-Iron Phosphate |
| Colour | Black |
| Height | 225 mm |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Input Voltage | 240 Volt AC |
| IP Rating | IP20 |
| Lumens | 370 lm |
| Lamp Type | LED |
| Material | Polycarbonate |
| Mounting Method | Surface |
| Operating Mode | Non-Maintained |
| Temperature | 1 to 40 deg C |
| Wattage | 2.2 Watt |
| Width | 64 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!