Clevertronics ArgoPro Weatherproof Emergency Batten L10 with POD Configurable Output 31.1W 220-240V 50Hz 4000K 4660lm
Description
Key Specifications
| SKU |
CLEARGOPRO1200L10POD
|
|---|---|
| Brand |
Clevertronics
|
| Range Name |
Argonaut Pro Weatherproof
|
| Product Type |
Emergency Battens
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ARGOPRO-1200-L10POD |
| Battery Type | Lithium-Iron Phosphate |
| Colour | White |
| Colour Temperature | 4000K |
| Diffuser Type | Polycarbonate |
| Height | 105 mm |
| Impact Rating | IK08 |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Input Voltage | 220-240 Volt |
| IP Rating | IP65 |
| Lumens | 4660 lm |
| Lamp Type | LED Strip |
| Material | Polycarbonate |
| Mounting Method | Surface |
| Operating Mode | Sustained |
| Temperature | 0 to 40 deg C |
| Wattage | 31.1 Watt |
| Width | 160 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!