Clevertronics Argonaut Pro WP LED Emergency Batten 27.2-45.5W 4K IP65 1200mm Sustained LP Configurable Output DDCP
Description
Key Specifications
| SKU |
CLEARGOPRO1200DDLP
|
|---|---|
| Brand |
Clevertronics
|
| Range Name |
Argonaut Pro Weatherproof
|
| Product Type |
Emergency Battens
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39111700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ARGOPRO-1200-DD-LP |
| Battery Type | Lithium-Iron Phosphate |
| Colour Temperature | 4000K |
| Diffuser Type | Polycarbonate |
| Height | 105 mm |
| Impact Rating | IK08 |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Input Voltage | 220-240 Volt AC |
| IP Rating | IP65 |
| Lumens | 3541/4660/5495/6259 lm |
| Lamp Type | LED Strip Module/4000K/Ra>80 |
| Material | Polycarbonate Base with Stainless Steel Clip |
| Mounting Method | Surface |
| Operating Mode | Sustained |
| Temperature | 0 to 40 deg C |
| Wattage | 27.2/33.9/39.8/45.5 Watt Max/24.9/31.6/37.5/43.2 Watt Standby |
| Width | 160 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!