Clevertronics Lifelight Trade Series Emergency Light Recessed Mount IP40
Description
Key Specifications
| SKU |
CLEARGOPLUS-600LPHV
|
|---|---|
| Brand |
Clevertronics
|
| Range Name |
Argonaut Plus Weatherproof
|
| Product Type |
Emergency Battens
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39111700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ARGOPLUS-600-LP-HV |
| Battery Type | Lithium Iron Phosphate |
| Colour Temperature | 3000/4000/5700K |
| Diffuser Type | Polycarbonate |
| Height | 105 mm |
| Impact Rating | IK08 |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Input Voltage | 220-240 Volt |
| IP Rating | IP65 |
| Lumens | 2192-2351-2351 lm |
| Material | Polycarbonate |
| Mounting Method | Surface |
| Operating Mode | Sustained |
| Temperature | 0 to 40 deg C |
| Wattage | Standby: 18.7-18.1-18.7 Watt/Max: 21-20.4-21 Watt |
| Width | 160 mm |
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!