60CM FIXED RANGEHOOD
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9316561079081
|
|---|---|
| SKU |
CHECRF610WB
|
| Brand |
Chef
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 48101500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | CRF610WB |
| Capacity | 200 cu-m/hr |
| Colour | White |
| Control Type | Slider |
| Current | 10 Amp |
| Depth | 500 mm |
| Height | 160 mm |
| Cut-Out Size | 600 mm |
| Product Type | simple |
| Power Rating | 125 Watt |
| Voltage | 220-240 Volt |
| Width | 598 mm |
| Size | 60 cm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!