54Cm Electric Upright Conventional
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9315538600426
|
|---|---|
| SKU |
CHECFE535WB
|
| Brand |
Chef
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 52141500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | CFE535WB |
| Capacity | 80 Litre |
| Cooktop Type | Solid Hotplate |
| Control Type | Knob |
| Colour | White |
| Depth | 635 mm |
| Height | 910 mm |
| Number of Temperature Zones | 4 Zones |
| Power Rating | 1000/1500/2000 Watt |
| Width | 540 mm |
| Product Type | simple |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!