Comfortline Excel Panel 1800W 230V Recessed Aluminium-Zinc Metal White
Description
Key Specifications
| SKU |
CFLC1E030
|
|---|---|
| Brand |
Comfortline
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 40101800 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | C1E030 |
| Colour | White |
| Finish | Powder Coated |
| Depth | 60 mm |
| Height | 256 mm |
| IP Rating | IP44 |
| Material | Aluminium-Zinc Metal |
| Mounting Method | Recessed |
| Power Rating | 1800 Watt |
| Voltage | 230 Volt |
| Width | 1550 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!