ABB Cable Tie Polyamide/Nylon 6.6 Black L368.3 mm W3.61 mm
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
5414363065487
|
|---|---|
| SKU |
CAATY5244MX
|
| Brand |
ABB
|
| Product Type |
Cable Ties & Straps
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 100 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39121700 |
| UOM | PK |
| Vendor Product | TY5244MX |
| Colour | Black |
| Loop Tensile Strength | 130 N |
| Material | Polyamide/Nylon 6.6 |
| Max. Bundle OD | 2-102 mm |
| Tie Length | 368.3 mm |
| Usage | Interior/Exterior |
| Temperature | 105 deg C |
| Pack Size | 100 Pack |
| Tie Thickness | 1.15 mm |
| Tie Width | 3.61 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!