ABB Ty-Rap UV-Resistant Cable Tie 2-76mm 130N Polyamide 6.6 Black
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9318674371618
|
|---|---|
| SKU |
CAATY26MX
|
| Brand |
ABB
|
| Product Type |
Cable Ties & Straps
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1000 |
| UNSPSC Class | 39121700 |
| UOM | PK |
| Vendor Product | TY26MX |
| Colour | Black |
| Loop Tensile Strength | 130 N |
| Pack Size | 1000 Pack |
| Tie Length | 284 mm |
| Tie Thickness | 1.31 mm |
| Tie Width | 3.6 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!