Brilliant Lighting Luminaire Bunker Modern Compact Fluorescent 22W 240VRectangular 650lm Sealed Polycarbonate Aluminum
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9312641939061
|
|---|---|
| SKU |
BRI99939/06
|
| Brand |
Brilliant Lighting
|
| Range Name |
Berea
|
| Product Type |
Luminaires Bunker
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 99939/06 |
| Colour | Black |
| Diffuser Type | Sealed Polycarbonate |
| Height | 105 mm |
| Input Voltage | 240 Volt |
| Lamp Shape | Rectangular |
| Light Source | Compact Fluorescent |
| Lumens | 650 lm |
| Material | Die-Cast Aluminium |
| Mounting Type | Wall |
| Please Note | Exterior Outdoor |
| Style | Modern |
| Wattage | 22 Watt |
| Width | 74 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!