Brilliant Lighting A Slimline Heat Square 220-240 Volt 15 Watt LED Light Source 2200W Lamp 500 cu-m/hr 3000/4200/6000 K
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9312641217855
|
|---|---|
| SKU |
BRI21785/05
|
| Brand |
Brilliant Lighting
|
| Range Name |
Solace XL
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 40101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 21785/05 |
| Air Flow Cubic Meters per Hour | 500 cu-m/hr |
| Colour Temperature | 3000/4200/6000K |
| Control Type | Wall |
| Depth | 215 mm |
| Lamp Wattage | 2200 Watt |
| Height | 350 mm |
| Lamp Lumens | 900/1000/900 lm |
| Voltage | 220-240 Volt |
| Shape | Square |
| Width | 500 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!