Brilliant Lighting Luminaires Bollard Compact Fluorescent 22W 240V E27 Polycarbonate 304 Stainless Steel 110mm IP44
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9312641180517
|
|---|---|
| SKU |
BRI18051/16
|
| Brand |
Brilliant Lighting
|
| Range Name |
Portico
|
| Product Type |
Luminaires Bollard
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 18051/16 |
| Base Type | E27 |
| Diameter | 110 mm |
| Diffuser Type | Polycarbonate |
| Height | 115 mm |
| Input Voltage | 240 Volt |
| IP Rating | IP44 |
| Light Source | Compact Fluorescent |
| Material | Stainless Steel |
| Please Note | Exterior |
| Wattage | 22 Watt |
| Width | 910 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!