Boxco Adaptable Box w/Opaque Lid General Purpose Rectangular Industrial Grey IP66 ABS 250 Wx100 Dx150 H mm
Description
Key Specifications
| SKU |
BOXBC-AGS152510
|
|---|---|
| Brand |
Boxco
|
| Product Type |
Adaptable Boxes
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39121300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | BC-AGS152510 |
| Depth | 100 mm |
| Colour | Grey |
| Height | 150 mm |
| Housing Material | ABS |
| IP Rating | IP66 |
| Please Note | Indoor/Outdoor |
| Width | 250 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!