Bovara Multifunction Meter DIN Rail 10A 3Ph
Description
Key Specifications
| SKU |
BOVPEM100DC
|
|---|---|
| Brand |
Bovara
|
| Product Type |
Multifunction Meters
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 41113600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | PEM100DC |
| Frequency | 50 to 60 Hz |
| Height | 94.5 mm |
| IP Rating | IP51 |
| Material | Plastic |
| Mounting Method | DIN Rail |
| Phase | 3 Phase |
| Power Rating | 0 to 3600 Watt |
| Temperature | -25 to 55 deg C |
| Width | 76 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!