Bovara Temporary Powerboard W400mm H235mm D250mm Wall Mount Metal Powder Coated
Description
Key Specifications
| SKU |
BOVASOP.43
|
|---|---|
| Brand |
Bovara
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ASOP.43 |
| Cable Entry | Knock-Out Front and Bottom |
| Colour | Orange |
| Enclosure Height | 235 mm |
| Enclosure Width | 400 mm |
| Enclosure Depth | 250 mm |
| Finish | Powder Coated |
| IP Rating | IP23 |
| Material | Metal |
| Lock Type | Padlock |
| Mounting Method | Wall |
| Number Of Poles | 14 Pole |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!