Blauberg Exhaust Fan 125mm 220-240 Volt 0.1 Amp 193 cu-m/hr 39dBA White
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9318266701571
|
|---|---|
| SKU |
BLAAERO125
|
| Brand |
Blauberg
|
| Range Name |
Aero
|
| Product Type |
Exhaust fans
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 40101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | BLAAERO125 |
| Air Flow Litres per Second | 54 l/sec |
| Air Flow Cubic Meters per Hour | 193 cu-m/hr |
| Colour | White |
| Current | 0.1 Amp |
| Duct Size | 125 mm |
| Fan Size | 125 mm |
| Fan Speed | 2400 rpm |
| Frequency | 50 Hz |
| Height | 144 mm |
| IP Rating | IP34 |
| Material | Acrylonitrile Butadiene-Styrene |
| Motor Type | Ball Bearing |
| Mounting Method | Ceiling/Wall |
| Noise Level | 39 dBA |
| Voltage | 220-240 Volt |
| Width | 168 mm |
| Wattage | 16 Watt |
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!