Gree Alto Reverse Cycle Split System Air Conditioner Indoor Unit Only 7.1kW Cooling 7.8kW Heating R32 1/4 + 1/2 Wifi
Description
Key Specifications
| SKU |
BJRGWH24ATEXF/I
|
|---|---|
| Brand |
Gree
|
| Product Type |
Split Air Conditioning
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 40101700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | GWH24ATEXF/I |
| Cooling Air Flow Rate | 1400-1000-970-850-800-750-680 cu-m/hr |
| Colour | White |
| Cooling Capacity | 7.1 kW |
| Heating Capacity | 7.8 kW |
| Outdoor Dimensions | 49 cm x 63 cm x 49 cm |
| Power Supply | 1870 Watt |
| Refrigerant Type | R32 |
| Sound Level | 64 dB |
| Temperature | -15 to 50 deg C Cooling / -20 to 20 deg C Heat |
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!