Birko Water Dispenser Appliance Urn 20Litre 2.2kW 220-240Volt 4.3kg
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9319731144916
|
|---|---|
| SKU |
BIR1018020
|
| Brand |
Birko
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 40101800 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 1018020 |
| Height | 591 mm |
| Nominal Capacity | 20 Litre |
| Power Rating | 2.2 kW |
| Product Type | simple |
| Weight Empty | 4.3 kg |
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!