Bahco Step Drill Bit 4-22mm Work 40mm OAL 76mm HSS TiN
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
7311518277055
|
|---|---|
| SKU |
BAH229SD
|
| Brand |
Bahco
|
| Product Type |
Step Drill Bits
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 23241600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | BAH229SD |
| Bit Size | 4 - 22 mm |
| Finish | TiN |
| Material | High Speed Steel |
| Overall Length | 76 mm |
| Point Type | Self Centring |
| Shank Size | 3/8 inch |
| Working Length | 40 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!