B&R Horizon T Series Metering Enclosure 24 Pole 688x485x278mm Galvanised Steel
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9321228116276
|
|---|---|
| SKU |
B&RT20B
|
| Brand |
B&R
|
| Product Type |
Meter Boxes Group Metering
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | T20B |
| Colour | Grey |
| Door Type | Side Hinged |
| Enclosure Height | 688 mm |
| Enclosure Width | 485 mm |
| Enclosure Depth | 278 mm |
| Finish | Galvanised |
| For Use With | TAS Applications |
| IP Rating | IP23 |
| Material | Galvanised Steel |
| Lock Type | Padlock |
| Panel Height | 350 mm |
| Number Of Poles | 24 Pole |
| Panel Width | 365 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!