B&R Enclosure Single Door Inclined Roof X-15 Ripple Orange IP66 316 Stainless Steel 200 Wx150 Dx510 H mm
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9321228030695
|
|---|---|
| SKU |
B&RSR03021/SRO
|
| Brand |
B&R
|
| Range Name |
Incline SR
|
| Product Type |
Enclosures Metal
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | SR03021/SRO |
| Depth | 150 mm |
| Colour | X-15 Ripple Orange |
| Door Material | 316 Stainless Steel |
| Finish | Powder Coated |
| Gasket Material | Neoprene |
| Height | 510 mm |
| Housing Material | 316 Stainless Steel |
| IP Rating | IP66 |
| Mounting Method | Surface |
| Mounting Plate Material | Steel |
| Number of Doors | 1 |
| Width | 200 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!