B&R Enclosure Modular w/Opaque Lid Non-Metallic Light Grey IP66 Glass Reinforced Polyester 270 Wx170 Dx360 H mm
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9321228036352
|
|---|---|
| SKU |
B&RPC362717
|
| Brand |
B&R
|
| Range Name |
Polynova PC
|
| Product Type |
Enclosures Plastic
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | PC362717 |
| Depth | 170 mm |
| Colour | RAL7035 Light Grey |
| Height | 360 mm |
| Housing Material | Glass Reinforced Polyester |
| IP Rating | IP66 |
| Width | 270 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!