B&R Data Swing Frame Cabinet Wall Mount 18RU W600mm D550mm H905mm Steel Matt Black Powder Coated
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9321228051171
|
|---|---|
| SKU |
B&RARWX18U450
|
| Brand |
B&R
|
| Range Name |
Ausrack Wall onyX
|
| Product Type |
Data Cabinets Wall Mount
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 43223300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ARWX18U450 |
| Colour | Black |
| Depth | 550 mm |
| Finish | Powder Coated |
| Height | 905 mm |
| Item Weight | 39 kg |
| Material | 1.2 mm Rolled Steel |
| Load Capacity | 50 kg |
| Number of Shelves | 2 Shelves |
| Rack Units | 18 RU |
| Width | 600 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!