B&R Data Cabinet Floor Mount Light Duty 32RU W600mm D960mm H1550mm Rolled Steel Matte Black Powder Coated
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9321228053199
|
|---|---|
| SKU |
B&RARFX6932U
|
| Brand |
B&R
|
| Range Name |
Ausrack onyX
|
| Product Type |
Data Cabinets
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 43223300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ARFX6932U |
| Colour | Black |
| Depth | 960 mm |
| Finish | Powder Coated |
| Height | 1550 mm |
| Item Weight | 106 kg |
| Material | Rolled Steel |
| Load Capacity | 1000 kg |
| Number of Shelves | 2 Shelves |
| Rack Units | 32 RU |
| Width | 600 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!