Atom Lighting LED Strip Kit 4.8W 24V 4000K Cool White 60LED's/m IP54 5m
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9336462115053
|
|---|---|
| SKU |
ATOAT9208/CW/KIT/5M
|
| Brand |
Atom Lighting
|
| Product Type |
Accessories
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39112100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 11505 |
| Average Lamp Life | >50000 hrs |
| Colour Temperature | 4000K |
| Height | 3 mm |
| IP Rating | IP54 |
| Input Voltage | 230 Volt AC |
| CRI | >80 |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Lumens | 1900 lm |
| Number of LEDs | 60/mtr |
| Power Consumption | 24 Watt |
| Temperature | 40 deg C |
| Wattage | 4.8 Watt |
| Width | 8 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!