Atom Lighting LED Backlit Panel Light 36W 220-240V 3500lm 5K Non-Dimmable Polycarbonate White 295x1195x34mm
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9336462133460
|
|---|---|
| SKU |
ATOAT6021/312/DL36W
|
| Brand |
Atom Lighting
|
| Product Type |
LED Panel Lights
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 13346 |
| Average Lamp Life | 60000 hrs |
| Beam Angle | 90 deg |
| Colour | White |
| Colour Designation | Daylight |
| Colour Temperature | 5000K |
| CRI | 80 |
| Diffuser Type | Polycarbonate |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Height | 34 mm |
| Input Voltage | 220-240 Volt |
| IP Rating | IP20 |
| Light Source | LED |
| Lumens | 3500 lm |
| Temperature | -10 to 45 deg C |
| Wattage | 36 Watt |
| Width | 1195 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!