ASI Lamps Type 42 E Series Indicator Lamp 0.7W 110V 90mA E14 2000 hrs C5A Filament 16x35mm
Description
Key Specifications
| SKU |
ASS42-110/90
|
|---|---|
| Brand |
ASI Lamps
|
| Range Name |
Type 42
|
| Product Type |
Replacement Lamps
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39121500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 042-110/090 |
| Average Lamp Life | 2000 hrs |
| Current | 90 mA |
| Base Type | E14 |
| Diameter | 16 mm |
| Filament | C5A |
| Wattage | 0.7 Watt |
| Voltage | 110 Volt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!