ASI Lamps Type 41 E Series Miniature Lamp 2.6W 130V 20mA E14 2000 hrs C5A Filament 13x30mm
Description
Key Specifications
| SKU |
ASS41-130/20
|
|---|---|
| Brand |
ASI Lamps
|
| Range Name |
Type 41
|
| Product Type |
Indicator Lamps Mini
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39121500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 041-130/020 |
| Average Lamp Life | 2000 hrs |
| Current | 20 mA |
| Base Type | E14 |
| Diameter | 13 mm |
| Filament | C5A |
| Wattage | 2.6 Watt |
| Voltage | 130 Volt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!