ASI Lamps Type 35 BA Series Indicator Lamp 5W 160V 30mA BA15d 2000 hrs C5A Filament 16x35mm
Description
Key Specifications
| SKU |
ASS35-160/30
|
|---|---|
| Brand |
ASI Lamps
|
| Range Name |
Type 35
|
| Product Type |
Replacement Lamps
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39121500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 035-160/030 |
| Average Lamp Life | 2000 hrs |
| Base Type | BA15d |
| Diameter | 16 mm |
| Current | 30 mA |
| Filament | C5A |
| Wattage | 5 Watt |
| Voltage | 160 Volt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!