ASI Lamps Type 12 Miniature Lamp T10 2.4W 12V 200mA Wedge Base 1000 hrs C2V Filament 10x26mm
Description
Key Specifications
| SKU |
ASS12-012/200
|
|---|---|
| Brand |
ASI Lamps
|
| Range Name |
Type 12
|
| Product Type |
Indicator Lamps Mini
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39121500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 012-012/200 |
| Average Lamp Life | 1000 hrs |
| Current | 200 mA |
| Base Type | Wedge |
| Diameter | 10 mm |
| Filament | C2V |
| Lamp Shape | T10 |
| Wattage | 370 Watt |
| Voltage | 12 Volt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!