ASI Lamps Type 02 Telephone Lamp T4.6 6V 200mA 0.36 MSCP 2000 hrs C2V Filament 4.6x22mm
Description
Key Specifications
| SKU |
ASS02-006/200
|
|---|---|
| Brand |
ASI Lamps
|
| Range Name |
Type 02
|
| Product Type |
Indicator Lamps Phone
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39121500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 002-006/200 |
| Average Lamp Life | 2000 hrs |
| Current | 200 mA |
| Diameter | 4.6 mm |
| Filament | C2V |
| Lamp Shape | T4.6 |
| MSCP | 0.36 MSCP |
| Voltage | 6 Volt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!