Artcraft Superlux Downlight Fixed Kit 105mm Cutout LED 100W R80 E27 White
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9414219062345
|
|---|---|
| SKU |
ARTSD100-WH
|
| Brand |
Artcraft Superlux
|
| Product Type |
Downlights Fixed
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | SD100-WH |
| Base Type | R80 E27 |
| Colour | White |
| Cut-Out Diameter | 105 mm |
| Finish | Powder Coated |
| Height | 158 mm |
| Input Voltage | 230-240 Volt |
| Light Source | LED |
| Material | Aluminium |
| Mounting Method | Ceiling/Recessed |
| Please Note | Indoor |
| Width | 125 mm |
| Wattage | 100 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!