Aquatran AQD Range Power Supply 240W 24VDC IP67
Description
Key Specifications
| SKU |
AQLAQD24-240
|
|---|---|
| Brand |
Aquatran
|
| Product Type |
Power Supplies
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39101900 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | AQD24-240 |
| Height | 31 mm |
| Frequency | 50/60 Hz |
| IP Rating | IP67 |
| Input Voltage | 110-240 Volt AC |
| Material | Epoxy Filled Extruded Aluminium |
| Output Voltage | 24 Volt DC |
| Temperature | 25 to 50 deg C |
| Wattage | 240 Watt |
| Width | 67 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!